Bronił wszystko, aż tu nagle taki błąd. Neuer tak się tłumaczy

Manuel Neuer długo był nie do pokonania dla piłkarzy Realu Madryt. To jednak on popełnił poważny błąd przy golu, który napędził "Królewskich". Niemiecki bramkarz zabrał głos po odpadnięciu w półfinale Ligi Mistrzów.

Robert Czykiel
Manuel Neuer Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Manuel Neuer
To była trudna noc dla piłkarzy Bayernu Monachium. Finał Ligi Mistrzów mieli w garści, a ostatecznie zostali z niczym. Po remisie w pierwszym półfinale Ligi Mistrzów (2:2) w rewanżu Bawarczycy prowadzili 1:0 z Realem Madryt. Wszystko się odwróciło w końcowych minutach spotkania na Santiago Bernabeu.

W kluczowym momencie zawiódł człowiek, który popełnia błędy bardzo rzadko. To Manuel Neuer ponosi winę za utratę gola na 1:1. Niemiec najpierw źle wyrzucił piłkę ręką, a kilkanaście sekund później popełnił kolejny błąd. Nie złapał piłki, ta odbiła mu się od klatki piersiowej i trafiła do Joselu, który z bliska trafił do bramki.

- To niezwykle gorzkie dla mnie. Przyznam szczerze, że spodziewałem się, że piłka poleci inaczej. Leciała w kierunku klatki piersiowej, ale niestety poszła nieco wyżej. Nie spodziewałem się, że na boisku będzie mała nierówność i że piłka tak się odbije. Przez to trudniej ją było złapać. A potem Joselu był szybszy i trudno było to wybronić. Bramka na 1:1 jest brutalna - mówił po spotkaniu Neuer.

Na temat wpadki niemieckiego bramkarza wypowiedział się także Thomas Tuchel. Trener Bayernu skomentował to krótko, ale wymownie.

- To błąd, którego Neuer nie popełni przez 100 lat - przyznał.

Trzy minuty później Joselu po raz drugi pokonał reprezentanta Niemiec. Real wygrał 2:1 i zagra w finale Ligi Mistrzów. Bayern z kolei kończy ten sezon bez trofeum.