Młodzieżowego maratonu ciąg dalszy. W czwartek druga runda MDMW w Ostrowie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Jędrzej Zając (z prawej)
WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Jędrzej Zając (z prawej)

W czwartek na Stadionie Miejskim w Ostrowie rozegrana zostanie II runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski. Początek zawodów zaplanowany został na godz. 16.00.

Pierwszy etap zmagań odbył się 25 kwietnia w Lesznie. Ex aequo zwyciężyły zespoły Cash Broker Stali Gorzów i Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra. Podium uzupełniła Euro Finannce Polonia Piła. Gospodarze czwartkowych zawodów zajęli w Lesznie ostatnie miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów.

Dla części uczestników II rundy MDMW będzie to już czwarty turniej z rzędu. W poniedziałek rozegrany został finał Brązowego kasku, we wtorek i środę natomiast toczyła się rywalizacja w ramach DMPJ.

W zawodach wystartuje sześć zespołów. Drużyny w głównej mierze postanowiły dać szansę mniej doświadczonym zawodnikom. Biletem wstępu na ostrowski turniej będzie program w cenie 10 zł.

Lista startowa:

TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.: 1. Jędrzej Zając 2. Marcel Studziński 3. Krzysztof Oleksy

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra: 4. Mateusz Tonder 5. Wojciech Pilarski 6. Mateusz Burzyński

GTM Start Gniezno: 7. Patryk Fajfer 8. Damian Stalkowski 9. Kevin Fajfer

Fogo Unia Leszno: 10. Szymon Szlauderbach 11. 12. Wiktor Trofimow

Euro Finannce Polonia Piła: 13. Kacper Grzegorczyk 14. Paweł Staniszewski 15. Marek Lutowicz

Cash Broker Stal Gorzów: 16. Kamil Nowacki 17. 18. 24.

Alan Szczotka

Początek zawodów: godz. 16.00 Bilety: program w cenie 10 zł Kasy czynne od godz. 14.00.