MŚ Seefeld 2019: Polacy osiem razy w czołowej dziesiątce. Skoczkowie z najlepszymi wynikami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Newspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Dobiegły końca mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, które w tym roku odbywały się w austriackim Seefeld. Polacy zdobyli dwa medale - oba wywalczone przez skoczków.

Oba medale Biało-Czerwoni wywalczyli podczas konkursu indywidualnego na normalnej skoczni. Przypomnijmy, że mistrzem został Dawid Kubacki, który awansował z 27. miejsca, a srebro przypadło w udziale Kamilowi Stochowi.

To właśnie skoczkowie byli autorami najlepszych wyników polskiej reprezentacji w Seefeld - jako jedyni byli w stanie zajmować miejsca w czołowej dziesiątce w rywalizacji indywidualnej.

Na piątym miejscu konkurs na dużej skoczni zakończył Kamil Stoch. Ponadto w drużynówce Polacy znaleźli się tuż za podium, a w historycznym debiucie w mikście zespół Rajda, Kubacki, Karpiel, Stoch został sklasyfikowany na szóstej pozycji.

Dwukrotnie na ósmej pozycji rywalizację kończyli kombinatorzy norwescy. Najpierw w sprincie drużynowym, a następnie w sztafecie, co należy uznać za dobry wynik i niezły prognostyk na przyszłość. Polskę w Seefeld reprezentowali Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Paweł Twardosz oraz Szczepan Kupczak.

Ten ostatni zaprezentował się z niezłej strony także w konkurencjach indywidualnych, a jego największym sukcesem było zajęcie 18. miejsca na skoczni normalnej i biegu na 10 km.

W biegach narciarskich najwyżej sklasyfikowano Justynę Kowalczyk i Monikę Skinder, które awansowały do finału sprintu drużynowego, w którym dotarły do mety na 10. pozycji. Indywidualnie najlepszym wynikiem było 27. miejsce Izabeli Marcisz w skiathlonie.

Polacy znaleźli się w niezwykle wąskim gronie reprezentacji, które wywalczyły złoty medal. Po zwycięstwa sięgali jeszcze Norwegowie, Niemcy i Szwedzi. Dzięki temu Biało-Czerwoni zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej.