Domachowska wygrała! Dwie Polki w czwartej rundzie Australian Open

Osiem asów, 21 wygrywających uderzeń i zaledwie jeden punkt więcej od rywalki - to najważniejsze statystyki spotkania Marty Domachowskiej i Na Li. Polka pokonała rozstawioną z numerem 24. Chinkę i zagra w czwartej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Przeciwniczką naszej tenisistki będzie Amerykanka Venus Williams.

Marta Domachowska, dzięki wczorajszym opadom deszczu, dostała dodatkowy dzień odpoczynku po wyczerpującym meczu przeciwko Szwedce Sofii Arvidsson. Wolny dzień wyraźnie się przydał, chociaż Polka rozpoczęła spotkanie słabo - bo od przegranego 2:6 pierwszego seta.

Prawdziwa Domachowska zaczęła swoją grę w drugim secie. Polka bardzo mocno serwowała (większość podań miała prędkość powyżej 170 km/h), co sprawiało Chince mnóstwo kłopotów. Nasza tenisistka starała się szybko kończyć wymiany i objęła prowadzenie 5:1. W drugim secie Polka wygrała 6:2.

Trzecia partia była najbardziej zacięta, jednak jako pierwsza na prowadzenie z przełamaniem wyszła Domachowska. Nasza zawodniczka prowadziła 2:1, ale szybko straciła przewagę. Do stanu 4:4 obie zawodniczki utrzymywały swoje podania. Wtedy jednak Domachowska najpierw przełamała serwis Li, a potem wygrała gema przy swoim serwisie, kończąc spotkanie asem serwisowym.

W czwartej rundzie rywalką Polki będzie Amerykanka Venus Williams. Swoją rywalkę poznała także Agnieszka Radwańska. Nasza najlepsza obecnie tenisistka zagra z Rosjanką Nadią Pietrową.