Urszula Radwańska idzie dalej. Rozegrała nietypowego seta

Urszula Radwańska zagra w ćwierćfinale turnieju ITF na kortach twardych w Lopocie. W środę Polka zwyciężyła w ponad dwugodzinnym meczu z Ivetą Dapkute.

Urszula Radwańska AFP / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
W drugim tygodniu z rzędu Urszula Radwańska gra w gruzińskiej Lopocie. W pierwszym turnieju na kortach twardych wyeliminowała jedną przeciwniczkę, którą była Jewgienija Burdina. Przygoda zakończyła się po drugim meczu z Darią Kudaszową, którego stawką był awans do ćwierćfinału. W czwartek otworzyła się przed Polką dobra szansa na poprawienie wyniku sprzed tygodnia.

Urszula Radwańska zagrała z nisko notowaną w rankingu WTA Ivetą Dapkute. Litwinka jest na 1227. pozycji w światowej klasyfikacji, a do turnieju głównego w Lopocie weszła przez kwalifikacje. Obie tenisistki nie przegrały seta w poprzedniej rundzie. Polka eliminowała Aglaję Fedorową, a Iveta Dapkute wygrała z Nagi Hanatani.

Mecz w środę rozpoczął się zwycięstwami odbierających w trzech z czterech gemów. Tylko Polce, po maratońskich rozgrywkach, udało się utrzymać własne podanie. Kiedy powiększyła przewagę na 4:1, wydawała się być na prostej drodze do zamknięcia partii. Droga okazała się w rzeczywistości kręta i zakończyła się dopiero wygraną piłką na 7-3 w tie-breaku po niespełna półtorej godzinie gry.

W drugim secie Urszula Radwańska znów oddaliła się na 4:1 i pytanie brzmiało, czy tym razem bez przebojów zakończy mecz. Polka wykonała zadanie i cieszyła się z awansu po gemie na 6:3.

Następną przeciwniczką zwyciężczyni meczu będzie Anastazja Zołotarewa.