Żużel. Dla nich sezon trwa cały rok. Poza torem włączają się w charytatywne inicjatywy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Mateusz Kozanecki / Tor w Dalabuszkach
Materiały prasowe / Mateusz Kozanecki / Tor w Dalabuszkach
zdjęcie autora artykułu

Końcówka listopada to termin, w którym kibice żużla interesują się rywalizacją w Australii czy Stanach Zjednoczonych. Za sprawą zawodników AKŻ Speedway Ostrów sezon wciąż trwa również w Polsce.

W tym artykule dowiesz się o:

11 listopada na torze Tasmania Racing w Dalabuszkach koło Gostynia zorganizowany został trening połączony z II Indywidualnymi Mistrzostwami AKŻ Speedway Ostrów, w których po zwycięstwo sięgnął Jarosław Wawrzyniak. Wydawało się, że ta impreza zakończy sezon w wykonaniu żużlowców-amatorów.

Nic bardziej mylnego. Korzystając z korzystnych warunków atmosferycznych i faktu, że nawierzchnia w Dalabuszkach wciąż jest w niezłej kondycji, zorganizowany został kolejny trening. Wzięło w nim udział sześciu zawodników, w tym dwóch stawiających dopiero swoje pierwsze kroki w amatorskiej odmianie speedwaya.

Co więcej, choć zbliża się grudzień, zawodnicy AKŻ Speedway Ostrów nie ogłosili końca sezonu i zamierzają jeszcze w tym roku pojawić się na torze, jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne. Zimą z kolei planowane są jazdy na lodzie na zamarzniętym zbiorniku w Ociążu koło Ostrowa.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bartosz Zmarzlik o sukcesie, drodze do złota i marzeniach, które się spełniają

AKŻ Speedway Ostrów chętnie angażuje się także w akcje charytatywne. 17 listopada w Starym Kinie w Skalmierzycach zaprezentowana została sztuka pt. "Na niby". W rolę aktorów wcielił się jeden z zawodników oraz prezes ostrowskich amatorów. Przedstawienie uwrażliwiało na problem obojętności wobec osób niepełnosprawnych.

- Misz-Masz to grupa sportowo-kulturalna. Tym razem jako część kulturalna wystąpiła ze sztuką "Na niby". Inspiracją dla autora były prawdziwe historie ludzi. Postanowiono poprzez sztukę uświadomić ludziom, jak bardzo cienka jest linia między brakiem szacunku do ludzi a nietolerancją dla innych - powiedział Marek Zasiadły, autor sztuki.

Oprócz przedstawienia, w którym wzięły udział także osoby niepełnosprawne, odbyła się wystawa fotograficzna Agnieszki Kornackiej pt. "Nie bądź obojętny" oraz koncert grupy Thumbnail.

Czytaj także:Polska plandeka z certyfikatem. Kluby zaoszczędzą sporo pieniędzyByły żużlowiec ocenia skład Motoru na sezon 2020. "W Motorze jest wizja od trzech sezonów''

Źródło artykułu: