Radwańska bez szans z Williams

Venus Williams (USA, 7) okazała się lepsza od Agnieszki Radwańskiej (rozstawiona z numerem 9) w czwartej rundzie turnieju US Open. W Nowym Jorku nasza zawodniczka powtórzyła więc wynik sprzed roku, kiedy zakończyła rywalizację także na czwartej rundzie.

Agnieszka Radwańska, która do czwartej rundy awansowała po bardzo pewnym pokonaniu Słowaczki Dominiki Cibulkovej nie miała większych szans z Venus Williams. W pierwszym secie mieszkająca w Krakowie Radwańska zdobyła swojego pierwszego gema dopiero przy stanie 0:5. W drugim secie sytuacja nieco się wyrównała, ale głównie za sprawą błędów Venus. Druga część partii przyniosła jednak powrót do dobrej gry ze strony Amerykanki.

Było to drugie spotkanie Agnieszki Radwańskiej i Venus Williams. Pierwsze rozegrane zostało w Luksemburgu w 2006 roku, kiedy Radwańska dopiero wchodziła do światowej czołówki. Polka pokonała wówczas grającą z kontuzją Williams 6:3, 6:0. Warto również dodać, że Williams staje się powoli specjalistką od eliminowania Polek w czwartej rundzie turniejów wielkoszlemowych. W Australian Open, również w czwartej rundzie zawodów, pokonała Martę Domachowską 6:4, 6:4.