Rzym: Demolka w meczu Kerber

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange/Getty Images / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Getty Images / Robert Prange/Getty Images / Na zdjęciu: Andżelika Kerber

Za nami pierwsze spotkania turnieju WTA 1000 w Rzymie. W meczu otwarcia formą błysnęła Andżelika Kerber, która oddała rywalce tylko jednego gema. Sensacyjną porażkę poniosła z kolei Leylah Fernandez.

Wtorek przyniósł początek rywalizacji w turnieju WTA 1000 w Rzymie. Już w pierwszym dniu zmagań w stolicy Włoch zobaczyliśmy w akcji dobrze znane zawodniczki. Mowa przede wszystkim o Andżelice Kerber, Julii Putincewej i Leylah Fernandez. Panie zaprezentowały się ze zmiennym szczęściem.

Mocne wejście zanotowała była liderka rankingu WTA. Niemka polskiego pochodzenia zmierzyła się z Amerykanką Lauren Davis. Co ciekawe obie tenisistki znalazły się w głównej drabince, korzystając z zamrożonego rankingu.

Spotkanie to nie przyniosło żadnych emocji. Kerber po 63 minutach rozbiła rywalkę 6:1, 6:0. Amerykanka nie miała w tym starciu zbyt wiele do powiedzenia. Dość stwierdzić, że Davis ledwo uchroniła się przed "rowerkiem". Dokonała tego w czwartym gemie pierwszego seta, broniąc break pointa i utrzymując serwis.

Dobrą formę ze zmagań z Madrytu zachowała z kolei Putincewa. Rywalką Kazaszki w meczu otwarcia była grająca z "dziką kartą" zawodniczka gospodarzy Martina Trevisan. Początkowo lepiej spisywała się Włoszka, jednak jej przewaga szybko dobiegła końca. Ćwierćfinalistka madryckiej rywalizacji odrobiła stratę przełamania i zakończyła seta 3-gemową serią. Druga partia również przyniosła emocjonującą walkę i łącznie trzy przełamania. W decydujących fragmentach lepsza po raz kolejny była jednak Putincewa, która wygrała 6:3, 6:4.

Sensacyjnie zakończyło się spotkanie Fernandez z Aną Bogdan. Niżej notowana Rumunka szybko wypracowała przewagę i choć finalistka US Open sprzed 3 lat starała się utrzymać rywalki, ta nie dała się dogonić i wygrała 6:4. Druga odsłona była już popisem Bogdan i dramatem Kanadyjki, która ugrała tylko jednego gema. Rumunka mogła tym samym cieszyć się z awansu do drugiej rundy, a Fernandez musiała przełknąć gorycz porażki.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy) WTA 1000, kort ziemny, pula nagród 4,791 mln euro wtorek, 7 maja

I runda gry pojedynczej:

Julia Putincewa (Kazachstan) - Martina Trevisan (Włochy, WC) 6:3, 6:4 Camila Osorio (Kolumbia) - Arantxa Rus (Holandia) 4:6, 6:3, 6:4 Xinyu Wang (Chiny) - Yue Yuan (Chiny) 4:6, 6:1, 6:2 Ana Bogdan (Rumunia) - Leylah Fernandez (Kanada) 6:4, 6:1 Lucrezia Stefani (Włochy, WC) - Vittoria Paganetti (Wlochy, WC) 7:5, 6:3 Andżelika Kerber (Niemcy, PR) - Lauren Davis (USA, PR) 6:1, 6:0 Diana Sznaider - Greet Minnen (Belgia) 6:2, 6:3