Sceny na korcie. Rosjanin poddał mecz [WIDEO]

Danił Miedwiediew po przegranym pierwszym secie w meczu 1/4 finału turnieju ATP 1000 w Madrycie skreczował. W półfinale zameldował się pogromca Rafaela Nadala.

Piotr Bobakowski
Danił Miedwiediew Twitter / atptour / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Czwartkowy (2 maja) ćwierćfinał w Madrycie pomiędzy Daniłem Miedwiediewem i Jirim Lehecką z Czech zakończył się sensacyjnym rozstrzygnięciem. Rosjanin rozstawiony w turnieju rangi ATP 1000 z numerem 3. poddał mecz po pierwszym secie.

22-letni Lehecka, który wcześniej wyeliminował z imprezy słynnego Rafaela Nadala (więcej TUTAJ), nie przestraszył się utytułowanego rywala.

Reprezentant Czech od początku rywalizacji znakomicie serwował (zanotował 94 proc. punktów zdobytych z pierwszego serwisu) i wygrał partię otwarcia (6:4).

Miedwiediew przed przystąpieniem do drugiego seta podjął decyzję o poddaniu meczu. Powodem była kontuzja prawej nogi (więcej TUTAJ).

Rosyjski tenisista jeszcze w trakcie pierwszej partii - po gemie nr 5. - poprosił o interwencję medyczną w szatni. Po powrocie na kort miał problemy z poruszaniem się po korcie i nie był w stanie kontynuować gry (patrz wideo poniżej).