I liga kobiet: SPR Olkusz wygrał mecz na szczycie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Piłka ręczna
WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Piłka ręczna

W weekend rozegrano mecze 3. kolejki grupy A oraz grupy B I ligi kobiet. W niedzielnym starciu na szczycie w Nowym Sączu wygrał SPR Olkusz. Cztery zespoły nie doznały jeszcze goryczy porażki.

Jak dotąd w grupie A niepokonane były oba zespoły SMS-u ZPRP Płock. Pierwsza drużyna szkoły z Mazowsza doznała w sobotę pierwszej porażki. W Łodzi uległa ChkS-owi PŁ 23:24, a 7 bramek dla zwyciężczyń rzuciła Milena Walicka. Druga ekipa SMS-u rozgromiła 42:21 Drwęcę-Novar Lubicz, do przerwy prowadząc aż 23:4.

Swoje mecze wygrały dwa zespoły z Pomorza. MTS Kwidzyn pokonał KS AP Poznań 36:30. Znakomicie spisała się Milena Kaczmarek, która rzuciła aż 13 bramek dla drużyny z Kwidzyna. Pierwszy mecz w sezonie wygrał SPR Sambor Tczew, który pokonał płocką Jutrzenkę 30:23. Po 6 bramek dla zwycięzczyń rzuciły Sylwia Neitsch i Patrycja Orzłowska.

W niedzielę zakończono kolejkę meczem w Gnieźnie. Tam MKS PR Urbis zmierzył się z innym beniaminkiem, Dwójką PWSIiP Łomża. Gnieźnianki już do przerwy wypracowały sobie czterobramkową przewagę i utrzymały prowadzenie do końca, zwyciężając 27:23.

3. kolejka grupy A: Sambor Tczew - MMKS Jutrzenka Płock 30:23 (15:10) SMS ZPRP II Płock - UKS Drwęca Novar Lubicz 42:21 (23:4) MTS Kwidzyn - KS AP Poznań 36:30 (18:12) ChKS PŁ Łódź - SMS ZPRP I Płock 24:23 (8:12) MKS PR Urbis Gniezno - Dwójka PWSIiP Łomża 27:23 (14:10)

10.UKS Drwęca Novar Lubicz3000376:1040

Sobota należała do drużyn ze stolicy. Wciąż niepokonane są zawodniczki AZS-u AWF Warszawa, które tym razem wygrały na trudnym terenie w Lublinie, z MKS-em AZS UMCS. Wyjazdowe zwycięstwo warszawianki osiągnęły grając w zaledwie jedenastoosobowym składzie.

Swoje spotkania wygrały także dwa kolejne drużyny z Warszawy. WKPR Wesoła pewnie pokonała ligowego outsidera, KS Otmęt Krapkowice 33:23. Gospodyniom w pierwszej wygranej w sezonie mocno pomogła zdobywczyni 9 bramek, Patrycja Skoczeń. Z MTS-em Żory u siebie zwyciężyła UKS Varsovia, która zwyciężyła z MTS-em Żory 34:26. Ślązaczkom nie pomogło nawet 13 bramek rzuconych przez Zuzannę Mikosz.

Najwyżej, bo różnicą aż 14 bramek wygrała Sośnica Gliwice, która rozgromiła 39:25 SPR JKS Jarosław. Dla obu drużyn po 10 bramek rzuciły Aleksandra Abramowicz i Dominika Puchalska. W jedynym niedzielnym meczu walczyły ze sobą dwie jak dotąd niepokonane drużyny. Jeszcze w 52. minucie Olimpia-Beskid prowadziła 28:23 i w tym momencie spadkowicz z PGNiG Superligi kobiet przestał rzucać bramki! Olkuszanki w tym czasie trafiły sześć razy i bramkę na wagę wygranej zdobyła Wiktoria Sioła.

3. kolejka grupy B: MKS AZS UMCS Lublin - AZS AWF Warszawa 19:23 (10:15) Sośnica Gliwice - SPR JKS Jarosław 39:25 (19:11) WKPR Wesoła Warszawa - Otmęt Krapkowice 33:23 (15:11) Varsovia Warszawa - MTS Żory 34:26 (18:14) Olimpia-Beskid Nowy Sącz - SPR Olkusz 28:29 (13:14)