Lukas Hlava zakończył karierę. Czech pozostanie przy skokach narciarskich

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media  / Na zdjęciu: Lukas Hlava
Getty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Na zdjęciu: Lukas Hlava

Po 17 latach sportową karierę zakończył Lukas Hlava. Znany czeski skoczek narciarskich pozostanie jednak przy narodowej reprezentacji.

Pierwsze skoki w Pucharze Świata Lukas Hlava oddawał w sezonie 2002/2003. Jego największym sukcesem było trzecie miejsce w konkursie PŚ w Lahti na skoczni K-90 w 2012 roku. Uplasował się wtedy za plecami Daiki Ito oraz Andersa Bardala. To było jego jedyne podium w zawodach tej rangi.

W tamtym sezonie zdobył też najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej (404) i zajął 14. miejsce. W niedawno zakończonym sezonie do drugiej serii dostawał się już tylko na początku - w konkursach w Wiśle i Kuusamo.

- Drużyna narodowa Czech zawęża się o jednego skoczka, który skakał z nami przez wiele lat - Lukasa Hlavę - zapowiedział trener reprezentacji David Jiroutek.

34-latek nie rezygnuje jednak ze skoków. Przed nadchodzącym sezonem dołączył do sztabu szkoleniowego i swoim doświadczeniem będzie pomagał młodszym zawodnikom.

Po krótkim urlopie Czesi powrócili już do treningów. W aktualnej kadrze znajdują się Roman Koudelka, Viktor Polasek, Tomas Vancura, Cestmir Kozisek, Filip Sakala i Vojtech Stursa. Letni sezon w skokach narciarskich rozpocznie się 6 czerwca (Puchar Kontynentalny i Puchar FIS). Dwa tygodnie później w Wiśle zostanie zainaugurowany sezon Letniego Grand Prix.