Barcelona już pewna tej pozycji. Zobacz, jak wygląda aktualna tabela La Ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Marta Perez / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelony
PAP/EPA / Marta Perez / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelony

FC Barcelona bardzo pewnie pokonała Rayo Vallecano i zapewniła sobie wicemistrzostwo Hiszpanii. Dumie Katalonii nie zagrozi już Girona.

W niedzielnym meczu FC Barcelona mogła zostać wicemistrzem Hiszpanii. Przed spotkaniem z Rayo Vallecano podopieczni Xaviego mieli cztery punkty przewagi nad Gironą.

W ramach 37. kolejki La Ligi Katalończycy pewnie pokonali przeciwników. Barcelona wyszła na prowadzenie już w 3. minucie. Celne dośrodkowanie Lamine'a Yamala wykorzystał Robert Lewandowski. Polski napastnik przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzałem z powietrza zdobył bramkę.

Na kolejne trafienia kibice musieli poczekać do drugiej połowy zmagań. Najpierw przebłysk dużych umiejętności pokazał Joao Felix, po jego uderzeniu piłkę sparował bramkarz, a do siatki skierował ją Pedri.

Ten sam piłkarz wpisał się na listę strzelców w jednej z kolejnych akcji, po tym jak kapitalnym podaniem z głębi pola popisał się Ronald Araujo. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 3:0.

Po tej wygranej Barcelona jest już pewna zajęcia drugiego miejsca w bieżącym sezonie. Duma Katalonii ma w dalszym ciągu cztery punkty przewagi nad Gironą, która wygrała z Valencią 3:1.

W tej kolejce poznaliśmy także trzeciego spadkowicza. Został nim zespół Cadiz, który zremisował 0:0 z Las Palmas. Z La Ligą żegnają się także drużyny Almerii i Granady.

Tytuł zdobył Real Madryt. Królewscy zapewnili sobie sukces już kilka tygodni temu.

20 Granada CF 38 4 9 25 38:79 21

Czytaj także: Kapitalnie to zrobił! Sędzia ledwo zaczął mecz, a Lewandowski już z golem [WIDEO] Kolejny rekord Lamine'a Yamala. Skrzydłowy zapisał się na kartach historii

Źródło artykułu: WP SportoweFakty