Potknięcie Arki Gdynia w meczu z maruderem Fortuna I ligi

Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego delikatnie zwolnili w drodze do PKO Ekstraklasy. W piątek zremisowali na stadionie przedostatniego w tabeli Podbeskidzia Bielsko-Biała. Po komplet punktów sięgnął Górnik Łęczna.

Karol Czubak z Arki Gdynia w meczu Fortuna I ligi Instagram / Arka Gdynia / Karol Czubak z Arki Gdynia w meczu Fortuna I ligi
Arka Gdynia ma dużą przewagę nad pierwszoligowcami spoza miejsc premiowanych wejściem do PKO Ekstraklasy. W piątek, pomimo sytuacji podbramkowych, zremisowała z Podbeskidziem Bielsko-Biała, przez co nie przybliżyła się znacząco do zapewnienia sobie awansu. W pierwszej połowie Martin Dobrotka oraz Olaf Kobacki oddali z dogodnych pozycji niecelne uderzenia.

Gdynianie przeprowadzili mocny atak w końcówce meczu. Nawet po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Sebastiana Milewskiego były okazje do zdobycia decydującego gola. Alassane Sidibe oddał uderzenie w poprzeczkę, a strzał z dystansu Tornike Gaprindaszwiliego został zatrzymany przez Patryka Procka. Z kolei bramkarz gości Paweł Lenarcik poradził sobie z uderzeniem doświadczonego Tomasza Jodłowca.

Pierwszoligowcy nie rozpieścili liczbą goli w piątkowych spotkaniach. W Łęcznej było jedno uderzenie do bramki. Damian Warchoł pokonał Artura Halucha w czasie doliczonym do pierwszej połowy meczu i zapewnił komplet punktów Górnikowi w starciu z Odrą Opole. Na boisku doszło do masowej przepychanki z udziałem sztabów szkoleniowych obu klubów.

Górnik zdobył komplet punktów po dwóch porażkach poniesionych z rzędu na własnym stadionie. W nieudanych meczach ponosił przegrane po 0:1 z Lechią Gdańsk oraz Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Podopieczni Pavola Stano przeskoczyli na szóste miejsce premiowane grą w barażach o awans do PKO Ekstraklasy.