Szczęsny dwa razy pokonany z karnych. Jednego sam spowodował [WIDEO]

Początek spotkania z Cagliari Calcio nie ułożył się po myśli Juventusu FC. Stara Dama przegrywała do przerwy 0:2 po dwóch rzutach karnych. Jednego z nich sprokurował Wojciech Szczęsny. Sprawdź, jak doszło do faulu.

Łukasz Witczyk
Wojciech Szczęsny fauluje rywala YouTube / Serie A / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny fauluje rywala
To nie był udany mecz dla Juventusu FC. Stara Dama była zdecydowanym faworytem wyjazdowego spotkania z Cagliari Calcio, ale do przerwy to gospodarze byli w lepszych humorach. Pomógł im w tym też Wojciech Szczęsny, który zagrał pomimo tego, że kilka dni temu złamał nos i musiał przejść operację.

W 30. minucie Cagliari objęło prowadzenie po rzucie karnym, który wykorzystał Gianluca Gaetano. Jedenastkę podyktowano za dotknięcie piłki ręką. Gaetano kompletnie zmylił Szczęsnego i strzelił w inny róg niż rzucił się polski bramkarz.

Kilka chwil później był kolejny rzut karny. Tym razem winnym został właśnie Szczęsny, który w szesnastce podciął atakującego rywala. Arbiter nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr, a Polaka ukarał żółtą kartką.

Tym razem karnego na gola zamienił Yerry Mina i zrobił to w taki sam sposób, jak Gaetano. Strzelił w prawy róg bramki Szczęsnego, a ten rzucił się w lewo. Sytuację można obejrzeć od 1:10 w poniższym skrócie.

Po zmianie stron Juventus rzucił się do odrabiania strat. W 61. minucie kontaktową bramkę zdobył Dusan Vlahović, a w końcówce turyński zespół cieszył się z doprowadzenia do remisu. Pomogło w tym samobójcze trafienie Alberto Dosseny.

Juventus zajmuje trzecie miejsce w tabeli Serie A i ma na swoim koncie 64 punkty. Liderem z dorobkiem 83 "oczek" jest Inter Mediolan.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)