Probierz powinien zdjąć "Lewego"? Jest reakcja

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek (z lewej) i Robert Lewandowski

Bez gola zakończył mecz z Estonią Robert Lewandowski (5:1). Kapitan Biało-Czerwonych rozegrał pełne 90 minut. Czy jednak nie powinien być oszczędzany na kluczowy mecz z Walią?

Reprezentacja Polski w poprzednim roku wyglądała naprawdę blado, a świetnie pokazuje to trzecie miejsce w mizernej grupie w el. do Euro 2024. Pozostała już tylko jedna szansa, aby awansować na turniej, który odbędzie się w Niemczech - wygrać baraże.

Pierwszy krok został wykonany, bowiem drużyna prowadzona przez Michała Probierza zwyciężyła na PGE Narodowym z Estonią aż 5:1.

Bramki we wtorkowym meczu nie zdobył Robert Lewandowski, który był jednak dobrym duchem zespołu. Kapitan Biało-Czerwonych rozegrał pełne 90 minut. Czy jednak nie powinien być oszczędzany na kluczowy mecz z Walią?

[/b]- A dlaczego miał schodzić? Zawodnik pokroju Lewandowskiego, kiedy gra w czwartek, a potem we wtorek, nie ma żadnych problemów, by się zregenerować. Mówienie, że zawodników trzeba oszczędzać i nie dać im grać to jest staropolskie powiedzenie i nie ma nic wspólnego z prawdą - powiedział były prezes PZPN Zbigniew Boniek w rozmowie z meczyki.pl

Wiadomo już, że w decydującym meczu o awans na mistrzostwa Europy Polska zagra na wyjeździe z Walią, która w półfinale pewnie ograła Finlandię 4:1.

- Oglądałem mecz Walii z Finlandią. Gole strzelali Walijczycy, ale w piłkę lepiej grali Finowie. To pozwala nam z pewnym optymizmem spojrzeć na następny mecz - dodał Zbigniew Boniek.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty