The Championship: na ratunek Michał Helik! Polak uratował Huddersfield Town przed porażką

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / William Early / Na zdjęciu: Michał Helik
Getty Images / William Early / Na zdjęciu: Michał Helik

Michał Helik ratownikiem Huddersfield Town! Polak zdobył gola, który sprawił, że jego drużyna rzutem na taśmę uniknęła porażki.

"Teriery" mierzyły się na wyjeździe z Coventry City i od 27. minuty przegrywały 0:1. Ellis Simms potężnym strzałem trafił w poprzeczkę, następnie piłka przypadkowo odbiła się od stojącego przed bramką Yasina Ayariego i wolno wtoczyła się do siatki.

Wyrównanie padło w ostatniej doliczonej minucie. Goście przeprowadzili zryw rozpaczy. Strzał Kiana Harratta z ostrego kąta został zablokowany, jednak z dobitką pospieszył Michał Helik, jego sytuacyjne uderzenie zostało skierowane w okolice okienka i Ben Wilson nie miał szans.

Po poniedziałkowym remisie Huddersfield Town ma 9 pkt. i zajmuje 17. miejsce w tabeli. Jedną pozycję niżej jest Coventry City, które gromadzi 8 "oczek".

Helik wyszedł w podstawowym składzie gości i spędził na boisku 90 minut. W drugiej połowie otrzymał żółtą kartkę.

Dla polskiego obrońcy był to 8. występ w obecnym sezonie The Championship i 2. bramka. Poprzednio trafił do siatki na inaugurację, gdy "Teriery" przegrały na wyjeździe z Plymouth Argyle 1:3.

Coventry City - Huddersfield Town 1:1 (1:0) 1:0 - Yasin Ayari 27' 1:1 - Michał Helik 90+4'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty