Hiszpania: błysk Gielo i Karnowskiego, przełamanie Michalaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / ARTUR PODLEWSKI / 400mm.pl / Na zdjęciu: Tomasz Gielo
Newspix / ARTUR PODLEWSKI / 400mm.pl / Na zdjęciu: Tomasz Gielo

Tomasz Gielo i Przemysław Karnowski spisali się najlepiej spośród czterech Polaków, którzy w weekend rozgrywają 3. kolejkę hiszpańskiej ACB. Wieczorem na parkiecie zobaczymy jeszcze Mateusza Ponitkę.

Pierwszy na parkiet w tej serii gier wyszedł Tomasz Gielo, który wraz ze swoim Joventutem Badalona w sobotni wieczór rywalizował z Monbus Obradoiro. Mimo porażki jego drużyny, polski snajper rozegrał świetne spotkanie. Na parkiecie spędził ponad 30 minut, w czasie których zdobył 15 punktów (trzy trójki) i miał trzy zbiórki.

Tyle samo punktów co Gielo wywalczył Przemysław Karnowski. "Big Mamba" w 22 minuty miał 7/10 z gry, notując w sumie 15 oczek i sześć zbiórek. Polski środkowy był najlepszym zawodnikiem MoraBanc Andorra , która jednak przegrała trzeci mecz z rzędu, tym razem z UCAM Murcja 77:81.

W końcu strzelecką niemoc przełamał Michał Michalak. Punktujący w sparingach przedsezonowych zaciął się w pierwszych tygodniach sezonu i wliczając w to niedzielny mecz miał 0/13 z gry! Na całe szczęście kolejny rzut - celna trójka, zakończyła tę fatalną passę. Rzucający ostatecznie zdobył pięć punktów i miał cztery zbiórki, spędzając na parkiecie 17 minut. Jego Tecnyconta Saragossa nie miała jednak większych szans, przegrywając na wyjeździe z Realem Madryt aż 65:93.

Nie wyszedł mecz Adamowi Waczyńskiemu. Nasz rodak zdobył tylko trzy punkty (1/4 z gry) dla Unicaja Malaga, dokładając do swojego dorobku dwie zbiórki i dwa przechwyty. "Waca" spędził w grze 14 minut, a jego zespół przegrał z Montakit Fuenlabrada 69:77.

Cztery drużyny legitymują się bilansem 3-0. Wieczorem może do nich dołączyć jeszcze Iberostar z Mateuszem Ponitką w składzie. Rywalem kanaryjskiej drużyny będzie Valencia Basket.