Zloto dla Włoszek w drużynowym florecie podczas igrzysk europejskich

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Pojedynki w florecie zawsze przynoszą sporo emocji.

Zakończyły się zmagania drużynowe florecistek. Złoto Igrzysk Europejskich wywalczyła reprezentacja Włoch, która w finale pokonała Francuzki.

Włosi mogą się cieszyć z kolejnego złotego medalu podczas Igrzysk Europejskich. W finale floretu drużynowego kobiet zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego pokonały Francuzki 45:40.

Brązowy medal wywalczyły Niemki, które w boju o 3. miejsce wygrały z Węgierkami.

Polki, które w pierwszym meczu turnieju przegrały ze wspomnianymi Niemkami, ostatecznie zajęły 5. miejsce.

Mecz o złoty medal: Włochy - Francja 45:40

Mecz o brązowy medal: Węgry - Niemcy 38:45

Klasyfikacja końcowa: 1. Włochy 2. Francja 3. Niemcy 4. Węgry 5. Polska 6. Ukraina 7. Hiszpania 8. Austria 9. Wielka Brytania 10. Grecja 11. Izrael 12. Rumunia.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty