Szybki gol zadecydował. Tak Juventus sięgnął po Puchar Włoch

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / oficjalny profil Polsatu Sport / Gol Dusana Vlahovica z finału Pucharu Włoch

Dwa lata czekał Juventus na wywalczenie jakiegokolwiek trofeum i w końcu się udało. Wszystko za sprawą Dusana Vlahovicia, który w środę (15 maja) zdobył jedynego gola w finale Pucharu Włoch.

Arkadiusz Milik, król strzelców Pucharu Włoch, rozpoczął finał z Atalantą Bergamo na ławce i swojej kolekcji bramek w tych rozgrywkach nie powiększył, ale jego kolega Dusan Vlahović zadbał o to, żeby Juventus FC mógł cieszyć się z trofeum.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj -->> Nokaut na początku finału Pucharu Włoch. Król Arkadiusz Milik był zmiennikiem

"Stara Dama" wygrała 1:0, a jedyny gol - właśnie autorstwa Serba - padł już w 4. minucie spotkania.

- Zobaczmy teraz, szansa dla Juventusu, początek meczu... Vlahović gol, gol, gol! Czwarta minuta, Juve 1:0 - emocjonował się kluczową akcją spotkania komentator stacji Polsat Sport 2, która transmitowała mecz.

Vlahović zachował się idealnie. Najpierw uniknął pozycji spalonej, a po chwili znalazł się w stuprocentowej sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, Marco Carnesecchiego. Wykorzystał ją niczym profesor. Huknął nie do obrony. I nie można tutaj też nie docenić kapitalnej asysty Andrei Cambiaso.

Jak się później okazało był to kluczowy moment spotkania. Atalanta nie zdołała bowiem znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza Juve, którym w środę był Mattia Perin. Ten tradycyjnie w meczach Pucharu Włoch zastąpił Wojciecha Szczęsnego.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty