MotoGP. GP Teruel. Alex Marquez najszybszy, ale i z upadkiem. Słaby wynik Fabio Quartararo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / motogp.com / Na zdjęciu: Alex Marquez
Materiały prasowe / motogp.com / Na zdjęciu: Alex Marquez

Alex Marquez był najszybszy w pierwszym treningu MotoGP przed GP Teruel na torze Motorland Aragon. Hiszpan w końcówce sesji zanotował też niegroźny upadek. Słabo spisał się jeden z kandydatów do tytułu - Fabio Quartararo.

Trwa dobry okres Alexa Marqueza w MotoGP. Hiszpan po awansie do królewskiej kategorii miał spore problemy z dopasowaniem się do nowego motocykla i regularnie znajdował się z tyłu stawki MotoGP. Poprawki wprowadzone przez Repsol Honda Team do maszyny przełożyły się na dwa podia w dwóch ostatnich wyścigach.

W porannym treningu Marquez pokazał, że również w GP Teruel będzie chciał powalczyć o czołowe lokaty, a może nawet pierwsze zwycięstwo w MotoGP w karierze. Czas 1:48.184 dał Hiszpanowi pierwszą pozycję.

Warto podkreślić postęp innych motocyklistów Hondy - drugie miejsce ze stratą 0,438 s. zajął Takaaki Nakagami. Jako trzeci rywalizację ukończył aktualny lider mistrzostw - Joan Mir.

Problemy o poranku miał inny z kandydatów do mistrzostwa - Fabio Quartararo. Młody Francuz już przed tygodniem zaliczył fatalny występ w GP Aragonii na Motorland Aragon, co kosztowało go utratę pozycji lidera MotoGP. W pierwszej sesji przed GP Teruel zawodnik Yamahy zajął dopiero siedemnastą pozycję.