Wielka kasa dla Świątek. Tyle zarobiła w Indian Wells

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / George Walker/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / George Walker/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek bez straty seta awansowała do IV rundy turnieju Indian Wells. Polka już teraz może liczyć na wysoką nagrodę finansową. Kwota robi wrażenie.

Iga Świątek rozpoczęła grę w Indian Wells od II rundy. Jej pierwszą rywalką była Danielle Collins. Później liderka światowego rankingu zmierzyła się z Lindą Noskovą.

Lepiej w mecz weszła Czeszka, która w pierwszym secie mogła prowadzić już 5:2. Tak się jednak nie stało, a Świątek zanotowała serię dziesięciu wygranych gemów z rzędu i zamknęła spotkanie.

We wtorek Polka rozegra mecz IV rundy. Za dotarcie do tego etapu otrzyma solidną nagrodę finansową.

Już teraz Świątek może liczyć na honorarium w wysokości 101 tys. dolarów. W przeliczeniu daje to kwotę 396 tys. złotych.

Dla porównania dodajmy, że zwyciężczyni otrzyma 1,1 mln dolarów (4,3 mln złotych). Łączna pula nagród w turnieju wynosi 9,3 mln dolarów (36,5 mln złotych).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty