Futsal: FC Toruń pewny wicemistrzostwa! Pierwszy baraż o ekstraklasę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Na zdjęciu: piłkarze podczas meczu Pogoń 04 Szczecin - Clearex Chorzów

Futsaliści FC Toruń 9:5 pokonali 3. w tabeli Clearex i zapewnili sobie wicemistrzostwo Polski. Chorzowianie z Acaną Orłem Jelcz walczyć będą o 3. miejsce. Z kolei w Rudzie Śląskiej rozegrano pierwsze spotkanie barażowe o ekstraklasę.

Coraz mniej niewiadomych w lidze futsalu. W niedzielę wicemistrzostwo Polski zapewnił sobie FC. Torunianie po dwóch z rzędu brązowych medalach sięgnęli po srebro.

Do przerwy prowadził Clearex, który w 1. połowie przegrywał już 1:4. Goście zdobyli jednak z rzędu cztery gole i wyszli na prowadzenie 5:4. Chorzowianie przyjechali do Torunia osłabieni i po zmianie stron opadli z sił. FC, który w sezonie z Clearexem przegrał wcześniej dwa razy w lidze i raz w Pucharze Polski, wykorzystał słabość rywala. Zdobył pięć goli i zwyciężył 9:5.

Trzy punkty z 3. w tabeli rywalem sprawiły, że torunianie mogą się już cieszyć z wicemistrzostwa Polski. Chorzowianie o brąz w ostatnich dwóch kolejkach będą walczyć z Acaną Orłem Jelcz. Do sukcesu potrzebują jednej wygranej.

Rozegrano pierwsze spotkanie barażowe, którego stawką jest gra w ekstraklasie. Zwycięzca uzyska bezpośredni awans. Przegrany zagra w kolejnym dwumeczu, z 11. zespołem ekstraklasy (najprawdopodobniej z Pogonią '04 Szczecin). W Rudzie Śląskiej Gwiazda 2:2 zremisowała z Constractem Lubawa i sprawa awansu wciąż pozostaje otwarta.

FC Toruń - Clearex Chorzów 9:5 (4:5) Kriezel 8', 12', 39', Spychalski 9', 39', Cyman 10', 34', Mikołajewicz 25', Mizgajski (sam.) 28' - Mizgajski 6', 14', 16', Golly 13', Zastawnik 18'

Pierwszy mecz barażowy o ekstraklasę:

Gwiazda Ruda Śląska - Constract Lubawa 2:2 (0:1) Hyży 22', Siadul 35' - Kaniewski 19', Piórkowski 40'