Wpadka Girony! Co na to FC Barcelona?

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/L. Rico / Portu tym razem nie odmienił losów meczu
PAP/EPA / PAP/EPA/L. Rico / Portu tym razem nie odmienił losów meczu

W La Lidze walka o wicemistrzostwo nabiera rumieńców. Po domowej wygranej nad Barceloną piłkarze Girony w 35. kolejce sensacyjnie zgubili dwa punkty w meczu z Deportivo Alaves (2:2).

Niespodziewany zwrot w La Lidze na krótko przed finiszem. W poprzedniej serii w derbach Katalonii rewelacja sezonu Girona pokonała Barcelonę i wydawało się, że wicemistrzostwo Hiszpanii jest na wyciągnięcie ręki.

Rywalem Girony na początek 35. kolejki był beniaminek Deportivo Alaves, który spokojnie może dogrywać sezon.

Goście prowadzili już od 4. minuty, kiedy gola zdobył Eric Garcia. Gospodarze wyrównali po ośmiu minutach, ale chwilę przed przerwą Girona po raz drugi wyszła na prowadzenie.

W 2. spotkania Deportivo szukało wyrównania i swego dopięło w dziewiątej minucie doliczonego czasu.

Po remisie piłkarze gości długo nie mogli dojść do siebie. Ich strata dwóch punktów może kosztować utratę pozycji wicelidera. Stanie się tak, jeśli w poniedziałek FC Barcelona pokona nieobliczalny Real Sociedad.

Deportivo Alaves - Girona FC 2:2 (1:2) 0:1 - Garcia 4' 1:1 - Guridi 12' 1:2 - Herrera 44' 2:2 - Guridi 90+9'