Łukasz, coś Ty zrobił?! Zobacz kapitalną interwencję Fabiańskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Viaplay / Kapitalna interwencja Łukasza Fabiańskiego w meczu Ligi Europy West Ham United - Bayer 04 Leverkusen

Łukasz Fabiański w swoje 39. urodziny spisywał się znakomicie. Zobacz dwie parady Polaka w ćwierćfinałowym meczu Ligi Europy z nowym mistrzem Niemiec - Bayerem Leverkusen. Niestety na awans to nie wystarczyło.

W czwartek, 18 kwietnia, Łukasz Fabiański świętował swoje 39. urodziny. Polski bramkarz mógł sobie zrobić świetny prezent w postaci awansu do półfinału Ligi Europy. Były reprezentant bardzo dobrze spisywał się między słupkami, ale jego koledzy z pola nie zdołali odrobić strat i zakończyli swoją przygodę w europejskich pucharach.

Fabiański już w 11. minucie popisał się kapitalną interwencją przy strzale Nathana Telli. Pomocnik Bayeru 04 Leverkusen huknął z dystansu, piłka leciała tuż przy słupku, ale Polak wyciągnął się jak długi i sparował uderzenie na rzut rożny. Chwilę później West Ham United zdobył bramkę na 1:0 i potrzebował już tylko jednego trafienia, by doprowadzić do dogrywki (w pierwszym meczu Bayer wygrał 2:0).

W 66. minucie Fabiańskiego starał się zaskoczyć Jeremie Frimpong. Holender zauważył lekko wysuniętego bramkarza i z prawego skrzydła zamiast dośrodkować, spróbował trafić do siatki. Czujny 39-latek zdołał jednak wybić piłkę niemalże z linii bramkowej. Obie parady zobaczysz niżej w wideo.

Gospodarze starali się zdobyć drugiego gola, ale w samej końcówce meczu Bayer wyprowadził skuteczną kontrę, po której mógł świętować awans do półfinału. Fabiański nie miał nic do powiedzenia przy golu dla nowego mistrza Niemiec. Po strzale Frimponga piłka odbiła się od jednego z piłkarzy i całkowicie zmieniła tor lotu (zobacz niżej).

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1 (więcej o spotkaniu TUTAJ). W półfinale LE Bayer zmierzy się z AS Romą.